Tutaj jesteś

Domowe sposoby na astmę

7 grudnia 2019 Smog


Do podstawowych objawów astmy należy zaliczyć uczucie ściskania w klatce piersiowej, świszczący oddech, duszności czy kaszel. Jakie są zatem domowe sposoby na astme?

Czym jest astma i jakie są jej objawy?

Należy zdawać sobie sprawę, że astma jest przewlekłą chorobą zapalną, która ogranicza wydolność górnych dróg oddechowych przez niekontrolowane skurcze oskrzeli oraz bardzo gęsty śluz, który się w nich gromadzi.

Do najbardziej charakterystycznych objawów należy z kolei zaliczyć natarczywy kaszel, świszczący oddech, uczucie ściskania w okolicy klatki piersiowej czy napady duszności. Wśród licznych przyczyn pojawienia się napadów omawianej alergii trzeba wymienić infekcje wirusowe, alergie, życie w dużym stresie, palenie tytoniu czy wysiłek fizyczny. Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że alergenami mogą być różnego rodzaju leki, pyłki roślin czy sierść zwierząt domowych.

Do domowych metod leczenia astmy należy zaliczyć ziołolecznictwo, homeopatię, jonizację powietrza czy akupunkturę.

Zioła na astmę

Do najpopularniejszych ziół w postaci naparów, które są niezwykle pomocne w leczeniu objawów omawianej astmy należy koniecznie zaliczyć lipę, babkę lancetowatą, dziewannę, tymianek czy macierzankę. Należy zdawać sobie sprawę, że wspomniane rośliny są źródłem koniecznych w leczeniu witamin i antyoksydantów, które nie tylko przyczyniają się do wzmocnienia odporności chorego, ale również strzegą go przed różnego rodzaju infekcjami wirusowymi. Do cennych atutów ziół należy również zaliczyć usuwanie niewłaściwej flory jelitowej. Napary mogą być bez żadnego problemu uzupełnione owocami czy miodem. W ten sposób możliwe jest poprawienie ich smaku.

Aromaterapia na astmę

Aromaterapia dotyczy różnego rodzaju olejków eterycznych, które z powodzeniem mogą być stosowane w formie masażu na skórze klatki piersiowej. Warto wiedzieć, że leczone są w taki właśnie sposób stany zapalne oskrzeli. Zmniejszeniu ulega również ilość śluzu w drogach oddechowych, co ma działanie rozkurczowe.

Imbir w zwalczaniu objawów astmy

Warto mieć świadomość, że bardzo popularnym naturalnym środkiem przeznaczonym do leczenia omawianej astmy jest korzeń imbiru. Liczne badania dowiodły, że wspomniana roślina może być bardzo efektywna w leczeniu bakteryjnego zakażenia dróg oddechowych. Warto również wiedzieć, że wzmacnia działanie leków rozszerzających oskrzela. Charakteryzuje się także bardzo silnymi właściwościami pomagającymi astmatykom w oddychaniu. Należy również zaznaczyć, że olejek znajdujący się w imbirze działa przeciwzapalnie i odkażająco.

zdrowe drugie śniadanie

Redakcja pierwszadobabezsmogu.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co to jest filtr HEPA

Co to jest filtr HEPA?

26 stycznia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?