Tutaj jesteś

Sposoby na piękną i zdrową cerę zimą

19 grudnia 2019 Lifestyle


O tym, że powietrze wpływa na nasz układ oddechowy wie każdy, ale jak zanieczyszczenia wpływają na inne układy i organy naszego ciała? Szkodliwe pyły, które są obecne w powietrzu mają znaczenie dla wyglądu naszej skóry. Przesuszają ją lub powodują nadmierną produkcję sebum, które zapycha pory i sprawia, że zaskórniki są bardziej widoczne, a pory rozszerzone. Mogą pojawiać się przebarwienia, skóra traci blask i wygląda na starszą niż rzeczywiście jest. Kosmetolodzy twierdzą, że zanieczyszczenia powietrza mogą naszą skórę dodatkowo zakwaszać, co nie jest korzystne dla niej.

Zakwaszenie skóry

Zakwaszenie powoduje utratę elastyczności, cera przestaje być jędrna, policzki opadają i czujemy większe naprężenie twarzy. Nie pomogą nam kremy, jeśli cały czas jesteśmy narażeni na przebywanie w zanieczyszczonym środowisku. Warto jest skonsultować się z kosmetyczką, która doradzi jak chronić się przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi oraz przed pyłami zawieszonymi. Warto też zwrócić uwagę na problem wolnych rodników, które sprzyjają starzeniu się komórek skóry, a które produkowane są po kontakcie cery z substancjami szkodliwymi, które zawarte są w powietrzu atmosferycznym. Starzenie się skóry wywołane przez wolne rodniki można nieco załagodzić sięgając po kremy z antyoksydantami, na przykład z retinolem lub z witaminą C. Kremy takie dostarczają ponadto niezbędnych witamin, które z pokarmem nie dotrą do wierzchnich warstw cery i nie zregenerują jej.

Walka od środka

Walka z wolnymi rodnikami powinna odbywać się dwoma drogami. Dostarczajmy suplementów wraz z dietą oraz smarujmy twarz kremami bogatymi w korzystne minerały oraz witaminy. Wtedy kondycja naszej skóry w tym trudnym okresie znacznie się poprawi. U niektórych osób w okresie zimy pojawia się trądzik, który normalnie nie występuje. Trądzik taki może być powodowany przez smog, przez zanieczyszczenia powietrza. W tym przypadku ważna jest właściwa higiena, stosowanie preparatów odkażających skórę, ale również głęboko nawilżających. Skóra może być złuszczana przez peelingi kwasowe, które pomagają zwalczać trądzik oraz pozostałości po nim. Zima jest okresem, w którym specjaliści od pielęgnacji zalecają stosowanie kwasów. Nie stosuje się ich wiosną oraz latem, ponieważ słońce może powodować przebarwienia po kwasie. Jak widać wpływ powietrza na cerę jest duży i tylko od nas zależy, czy zadbamy o skórę w tym trudnym dla niej czasie. Wiemy więc co robić – dokładnie usuwać zanieczyszczenia z jej powierzchni, stosować kremy z antyoksydantami i zwalczać trądzik przy pomocy kwasów.

zdrowe drugie śniadanie

Redakcja pierwszadobabezsmogu.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?