Tutaj jesteś

Sprawdzone sposoby jak chronić się przed smogiem w domu

13 grudnia 2019 Smog


Smog to temat, który powraca wraz z każdym rozpoczętym sezonem grzewczym.

Pył w naszym domu

Jak się okazuje, szkodliwe pyły przenikają również do naszych domów, np. przez nieszczelne okna lub drzwi. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można wyeliminować trujące substancje z powietrza. Jak chronić się przed smogiem w domu?

Oto nasze wypróbowane metody.

1. Postaw na rośliny! Wężownica, skrzydłokwiat, dracena odwrócona, bluszcz pospolity, a nawet chryzantema są to rośliny oczyszczające powietrze ze smogu i substancji rakotwórczych. Warto więc już dzisiaj wybrać naturalną metodę radzenia sobie ze smogiem.
2. Dieta! To może wydawać się dziwne, ale jest dieta, dzięki której organizm lepiej radzi sobie ze szkodliwymi pyłami. Okazuje się, że wiele produktów pozwala redukować stres oksydacyjny, który jest skutkiem oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Sięgnij więc po składniki bogate w antyoksydanty. Przygotuj menu z takich produktów, jak: kapusta, brokuły, seler naciowy, pietruszka, cebula, czosnek oraz maliny, jeżyny, czarne jagody, borówki amerykańskie, aronia, a także kurkuma, kakao, soja i oliwa z oliwek.
3. Nie otwieraj okien w czasie największego zanieczyszczenia powietrza! Pomieszczenia, w których przebywasz, powinny być regularnie wietrzone. Jednak dotyczy to świeżego powietrza, a nie tego, którym oddychamy w sezonie grzewczym. Regularnie sprawdzaj stężenie niebezpiecznych pyłów w twoim mieście i śledź smogowe alerty.
4. Noś maseczkę antysmogową! Filtr w masce zatrzymuje do 90% zanieczyszczeń powietrza. W sklepach można kupić tradycyjne maseczki za kilka złotych, lub mini filtry do nosa, które są praktycznie niewidoczne.
5. Zainstaluj okna antysmogowe! Na rynku dostępne są okna wyposażone w specjalne nawiewniki z filtrem antysmogowym, który wyłapuje nawet 89% pyłu PM10. Dostępne są również nowoczesne, antysmogowe markizy i ramki filtrujące na okna.
6. Kup jonizator powietrza! Wytwarza on aniony tlenu oraz ozon, które sprawiają, że cząsteczki kurzu, pyły, wirusy i inne zanieczyszczenia stają się cięższe i opadają niżej. W rezultacie nie wdychamy ich.
7. Kup dobry oczyszczacz powietrza! Nowoczesne oczyszczacze są bezobsługowe, bezgłośne, estetyczne i energooszczędne. Posiadają kilka filtrów wyłapujących pyły PM2.5 i PM10, będących głównymi składnikami smogu. Dobrej jakości oczyszczacze usuwają zanieczyszczenia z dokładnością bliską 100%.
8. Nawilżaj powietrze! Cząstki wody wiążą się bowiem ze szkodliwymi pyłami, a te zyskują większą masę i opadają niżej.

pompy ciepła i panele fotowoltaiczne

Redakcja pierwszadobabezsmogu.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?