Szukamy oczyszczacza powietrza dla siebie

Powietrze w domu jest czystsze niż to na zewnątrz, ale nie jest idealne i osoby z problemami alergicznymi mogą odczuwać dyskomfort nawet podczas przebywania w domu.

Problemy z oddychaniem

W powietrzu atmosferycznym występują cząsteczki pyłów zawieszonych, które szkodliwie działają na układ oddechowy, krwionośny, nerwowy oraz na skórę i cerę. Przez to możemy mieć problemy z oddychaniem, możemy być rozdrażnieni, czuć słabość i zmęczenie. Kłopot ma również nasza cera, objawami zanieczyszczonego powietrza może być trądzik, przesuszenie, szara pozbawiona blasku cera. Przebywanie w zanieczyszczonych pomieszczeniach nie jest zdrowe i może dawać swoiste symptomy, zwłaszcza u osób, które są alergikami. Do zanieczyszczeń, które normalne obecne są w smogu dochodzą jeszcze patogeny oraz drobinki kurzu. W mieszkaniach powietrza wydaje się być czyste, nie czuć charakterystycznego zapachu smogu, ale atmosfera nie jest wolna od zarodników grzybów, od bakterii i wirusów. Unoszą się w powietrzu drobinki pyłu oraz kurzu. W takim wypadku najlepiej oczyszczać powietrze przy użyciu specjalnych sprzętów. To jaki oczyszczacz powietrza kupić do mieszkania zależy od paru czynników. Na pewno musimy wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia, ilość potencjalnych alergenów oraz kwotę, jaką panujemy wydać na urządzenie.

Jonizatory powietrza

W dużych mieszkaniach, na dużych powierzchnia sprawdzą się oczyszczacze z jonizatorami powietrza. Jonizator powoduje to, że alergeny są traktowane jonami o innym ładunku, przez to stają się cięższe i opadają na podłogę. Trzeba często odkurzać, aby ponownie zarodniki grzybów i bakterii nie wznosiły się ku górze. Oczyszczacze z jonizatorami są dobrym rozwiązaniem do osób, które potrzebują nie tylko pozbycia się alergenów, ale również dla swojego komfortu muszą nawilżać powietrze. W niektórych modelach dostępne jest nawilżanie z dodatkiem olejku eterycznego. To świetny sposób na odświeżenie zapachu w mieszkaniu. Szkodliwy pył jest neutralizowany, jeśli nasze urządzenie posiada wbudowane filtry węglowe. To rozwiązanie sprawdzi się w lokalizacjach, w których smog jest duży. Zwracajmy też uwagę na głośność oczyszczacza, w sypialni oraz w pokoju dziecięcym powinniśmy mieć sprzęt cichy i bardzo bezpieczny. Wysokiej jakości urządzenia mają czujniki i włączają się tylko w momencie, gdy jakość powietrza w pomieszczeniu jest niska i wymaga zmiany. Wtedy oszczędzamy energię i wiemy, kiedy pomieszczenie jest bezpieczne. Dotyczy to głównie urządzeń, które usuwają pyły zawieszone. Nie ma czujników, które monitorują obecność alergenów.

Redakcja pierwszadobabezsmogu.pl