Sposoby na walkę ze smogiem

Smog niesie za sobą wiele zagrożeń dla naszego zdrowia. Przez zanieczyszczenia powietrza coraz częściej chorujemy, ponieważ szkodliwe substancje osłabiają nasz organizm. Przez smog coraz częściej cierpimy na infekcje układu oddechowego, ale również na alergię. Szkodliwe substancje zawarte w smogu mogą podrażniać skórę i doprowadzić do problemów z oddychaniem.

Jak walczyć ze smogiem?

Główne przyczyny powstawania smogu to ogrzewanie domów węglem, drewnem, lub co gorsza śmieciami. Niektórzy ludzie spalają w piecach śmieci, co przyczynia się na gorszą jakość powietrza. Jeśli zobaczymy nietypowy dym z komina, lub poczujemy zapach spalanego plastiku w sąsiedztwie możemy zadzwonić na policję, lub straż miejską. Jeśli ktoś spala śmieci, to może liczyć na mandat, co powinno zapobiec spalaniu śmieci w przyszłości. Do powstawania smogu przyczyniają się fabryki, które produkują dużo zanieczyszczeń. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyprowadzka na obrzeża miasta, bądź na wieś gdzie powietrze będzie mniej zanieczyszczone.

W walce ze smogiem każdy z nas może wziąć czynny udział. Żeby pozbyć się smogu możemy zamontować na naszych domach panele słoneczne, które wyprodukują prąd do naszych potrzeb. Dzięki temu przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w naszej okolicy. Na zbudowanie przydomowej elektrowni możemy uzyskać dotację, która pozwoli nam na zakup paneli. W ogrodzie możemy zasadzić drzewa iglaste, które w sezonie grzewczym oczyszczą powietrze w naszej okolicy. Zamiast samochodu możemy wybrać komunikację miejską, lub zakupić samochód elektryczny. Samochód gazowy jest także dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie produkuje tyle szkodliwych spalin.

Rośliny w domach

W dużych miastach, gdzie powietrze jest bardzo zanieczyszczone lepiej siedzieć w domu, jeżeli mamy taką możliwość. W domu lub mieszkaniu warto mieć dużo roślin, które oczyszczą powietrze. Gdy wychodzimy z domu, lepiej załóżmy maskę antysmogową, która ochroni nasze drogi oddechowe przed szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu. W domu możemy kupić oczyszczacz powietrza, który pozwoli nam odetchnąć świeżym powietrzem wszystkim domownikom. Dodatkowo taki odświeżacz zabija roztocza kurzu domowego, co może być przydatne w przypadku alergii. Wybierając oczyszczacz zwróćmy uwagę na jego moc i wybierzmy model, który poradzi sobie z oczyszczeniem powietrza w całym domu.

Dodatkowo wybierając się na długi spacer, bądź na bieganie musimy zaopatrzyć się w maskę przeciw smogową. Najlepiej na bieganie udać się do parku, lub do lasu gdzie powietrze będzie czystsze.

Redakcja pierwszadobabezsmogu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *