Tutaj jesteś

Plusy ochrony zdrowia w mieście

3 grudnia 2019 Ekologia


Ochrona zdrowia, to placówki medyczne zróżnicowane, co do charakteru i miejsca. Jeśli mieszkasz w mieście, to niewątpliwie plus. Tu masz większe szanse na ochronę zdrowia. Rozwój medycyny, to ośrodki miejskie. Tu masz dostęp do lekarza każdej specjalności. Dostęp do szpitali, klinik medycznych, przychodni lekarskich, czy gabinetów zabiegowych. Wszystko na wyciągnięcie ręki. Ochrona zdrowia, to kwestia wyboru lekarza i trafności jego diagnozy.

Medycyna wychodzi Ci naprzeciw

Piękne budynki, czyste wnętrza i przyjazne spojrzenia personelu medycznego, zwłaszcza gdy płacisz za wizytę. Brudne, zapchane poczekalnie, ciągnące się w nieskończoność kolejki złowrogo nastawionych pacjentów, to z kolei obraz publicznej służby zdrowia. Jeżeli mieszkasz w mieście masz wybór, a jeżeli do tego korzystasz z programów opieki medycznej, czy masz zasobny portfel, wówczas witaj w pachnącym, miłym i przystępnym świecie medycznym. Jeżeli nie spełniasz jednak powyższych przesłanek, to witamy Cię w publicznej służbie zdrowia, a tutaj to życzyć należy dużo zdrowia, żeby wytrwać. Taka o to medycyna wdarła się w nasze życie finansowe. Ochrona zdrowia za nasze pieniądze, bo jak to inaczej nazwać. Mimo że państwo gwarantuje darmową opiekę medyczną, to zapewnienia te możemy włożyć między bajki. Musimy pogodzić się z brutalną prawdą, jeżeli nie masz pieniędzy, to … umieraj. Tak brzmi bezczelnie, ale prawdziwie. Czy stać Cię uboższy człowieku na czekanie 5 lat w kolejce do specjalisty, czy stać Cię czekać rok na prześwietlenie, od którego wyniku zależy twoje leczenie? No oczywiście, że Cię nie stać, ale co możesz zrobić, gdy brak Ci pieniędzy, by zapłacić 200 zł za wizytę w prywatnym gabinecie?

Ochrona zdrowia, to dbałość o życie i zdrowie ludzi

Przyczyniać ma się do tego rozwój nauki, techniki. Czy tak się dzieje nie mamy do końca pewności. Z jednej strony wiemy o pracujących naukowcach nad wynalezieniem leku, widzimy coraz nowocześniejszy sprzęt w szpitalach i gabinetach lekarskich. Z drugiej miliony ludzi umiera na choroby, na które nie ma leku. Ale czy naprawdę nie ma, czy nikt do tej pory nie wynalazł leku na raka? Te pytania pozostają bez odpowiedzi.
Ochrona zdrowia w mieście, to ułatwienie. Od małego człowiek ma opiekę w przychodni, w przedszkolu, czy szkole. Nie dyskutujemy nad poziomem, tylko stwierdzam fakt, że ma. Każdy idący ulicą, gdy poczuje się źle może być pewien przyjazdu karetki medycznej i pomocy w nagłej sytuacji. Tego nie ma poza miastem. To niewątpliwa przewaga ochrony zdrowia w mieście.

zdrowe drugie śniadanie

Redakcja pierwszadobabezsmogu.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak żyć ekologicznie?

16 stycznia 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?